Video Pokker

Video pokker on populaarne kasiino mäng, mis põhineb mängijale viie kaardi loosimisel. Seda aga mängitakse päris pokkerilaua või live ülekande asemel hoopis arvutil põhineval konsoolil, mis on olemuselt väga sarnane mänguautomaadile. Video pokkeri mäng ise algab alati sellega, et mängija saab omale kätte viis kaarti ja peab vaid selle põhjal ära otsustama, millised kaardid ta peaks alles jätma ning milliste kaartide asemel oleks tal mõistlik soovida uued kaardid asemele saada. Selle otsuse peab ta täiesti ise tegema ja seda vastavalt võidu tabelile, mis on iga video pokkeri variandi juures alati välja toodud.

Loe lisaks
Uus kasiino!
5
5
10% raha tagasi iga nädal
Meeletu hulk kasiinoslotte
Väga käepärane veebidisain
Ülikiired väljamaksed
10% raha tagasi iga nädal
Liitu nüüd Arvustus
Kontovaba kasiino!
5
5
350 tasuta spinni
Uued boonused iga nädal
Igapäevane cashback
Mõistlik läbimängimise nõue
350 tasuta spinni
Liitu nüüd Arvustus
Uus kasiino!
5
5
100% kuni 500€
+ 200 spinni
Eesti litsents
Meeletu hulk kasiinoslotte
Kasiinomängud ja spordiennustamine
100% kuni 500€
+ 200 spinni
Liitu nüüd Arvustus
Uus kasiino!
5
5
200% kuni €200 Boonus
Eriline 200% boonus
Igapäevane cashback
Kiired väljamaksed
200% kuni €200 Boonus
Liitu nüüd Arvustus
5
5
1000€ kasiinoboonus
+ 125 spinni
Suur mänguvalik
Android mobiiliäpp
Lojaalsusprogramm
1000€ kasiinoboonus
+ 125 spinni
Liitu nüüd Arvustus
4.9
4.9
350€ kasiinoboonus
+ 135 spinni
Kvaliteetsed mängud
Suurepärane sloti mängude valik.
Turvaline krüpteeritud SSL ühendus
350€ kasiinoboonus
+ 135 spinni
Liitu nüüd Arvustus
Kontovaba kasiino!
5
5
200 tasuta spinni läbimängunõudeta!
Kontovaba kasiino
Lahe lojaalsusprogramm
Ilma läbimängimisnõudeta boonus
200 tasuta spinni läbimängunõudeta!
Liitu nüüd Arvustus
Kontovaba kasiino!
5
5
100% tervitusboonus 250€
+ 50 spinni
Pole vaja registreeruda
Väga suur mänguvalik
Kasutajasõbralik koduleht
100% tervitusboonus 250€
+ 50 spinni
Liitu nüüd Arvustus
Uus kasiino!
5
5
100% tervitusboonus kuni 1500€
+ 100 spinni
Hea boonused ja pakkumised
Kiired sisse- ja väljamaksed
Palju uusi mängutootjaid
100% tervitusboonus kuni 1500€
+ 100 spinni
Liitu nüüd Arvustus
5
5
10€ kasiinoboonus
+ 25 spinni
Tasuta spinnid konto loomise eest
Maksimaalse kaotuse piirmäär
Hea konto ülevaade
10€ kasiinoboonus
+ 25 spinni
Liitu nüüd Arvustus
Uus kasiino!
5
5
200% boonust
+ 50 spinni
Üle 2000 mängu
Igapäevased jackpotid
Palju kampaaniaid
200% boonust
+ 50 spinni
Liitu nüüd Arvustus
Kontovaba kasiino!
5
5
Boonused ja tasuta spinnid iga päev
Kontovaba kasiino
Ülikiired väljamaksed
Väga mitmekülgne mänguvalik
Boonused ja tasuta spinnid iga päev
Liitu nüüd Arvustus
5
5
1100€ kasiinoboonus
Võimas liitumisboonus
Tõeliselt Eestimaine
Min sissemakse vaid 2€
1100€ kasiinoboonus
Liitu nüüd Arvustus
5
5
1000€ kasiinoboonus
Suurim mänguvalik
Kõrge RTP-ga mängud
Suur liitumisboonus
1000€ kasiinoboonus
Liitu nüüd Arvustus
5
5
1000€ kasiinoboonus
+ 100 spinni
Miinimum sissemakse vaid €0.1
Eesti parim tervitusboonus
Eksklusiivsed mängud
1000€ kasiinoboonus
+ 100 spinni
Liitu nüüd Arvustus
Home » Video pokker 
author Andres Kaasik Viimati uuendatud: 29. mai, 2022

Mis on video pokker? 

Videopokkeri enda kontseptsioon on küll selline võibolla veidi hirmutavalt uudne paljude mängijate jaoks, kuid selle põhimõte sellel mängul on täpsemalt sama nagu täiesti tavalisel pokkeril: sa mängidki põhimõtteliselt täiesti tavalist pokkerit, kuid mitte teiste inimeste vaid hoopis arvuti programmi vastu. Seepärast sobib video pokker eriti hästi just sellistele inimestele, kellele ei istu väga teiste inimestega suhtlemine ja kes tahaksid pigem omaette nokitseda, ning muidugi ka neile, kes ei oska veel väga hästi pokkerit mängida kuid väga tahavad seda õppida ja oma oskuseid täiendada.

Teiste päris mängijate vastu mängides võib tekkida mõningane ärevus kui ei tea veel nii hästi reegleid ega strateegiaid, kuid videopokkeri puhul ei ole see probleemiks – mäng saab selgeks kiiresti ja ei pea kartma, et ka juhul kui keegi kaotab on seda kogemust teiste ees imelik läbi teha – mängus olete vaid sina ja arvuti. Mäng ise kulgeb väga lihtsalt,  niipea kui panused on video pokkeris tehtud, annab mänguprogramm sulle kaardid kätte. Täpselt nagu tavalises pokkeris on sul muidugi võimalik oma kaarte vahetada ning kui sa oled kaartide osas oma lõpliku otsuse teinud näed sa koheselt kas ja kui palju sa võitsid. Seejuures on mängukaartide kombinatsioonid täpipealt samad mis täiesti tavalises pokkeris kuna videopokkeri mängus ei ole mingeid eraldi reegleid kehtestatud ja ainus erinevus ongi see, et mängid arvuti vastu.

See tähendab muidugi aga seda, et video pokkeris saad sa hõlpsamalt rakendada strateegilist lähenemist sealjuures valides oma kaarte hoolikalt. See aga ei välista seda, et kui sa ei tunne tavapokkeri reegleid veel hästi ja huupi laod võid ka väga kiiresti oma raha lihtsalt ära kulutada ja end põhja mängida täpselt nii nagu igas teises hasartmängus, ehk mõõdukus ja vastutustundlikus on ka siin olulised märksõnad. Viie kaardi loosimine (tuntud ka kui Cantrell) on säärane pokkeri variant, mida peetakse pokkeri lihtsustatud variandiks ja just see pokker on videopokkeri aluseks. Seetõttu on just see sageli esimene variant, mille uued mängijad mängima õpivad.

Kus video pokkerit mängida? 

Video pokkeri mängimiseks on nagu ka teiste mängude puhul Eestis päris suur ja lai valik. Meie soovitame igal juhul eelistada online kasiinod, mis on Eestis registreeritud ja hasartmängu litsentsiga kaetud, siis ei teki sul probleeme juhul kui mingid summad kuhugi kinni jäävad või vajad muudel põhjustel klienditeeninduse abi. Lisaks on ka video pokkeril nagu ka teistel hasartmängudel Eestis registreeritud lehtedel võidud tulumaksuvabad, ehk sa ei pea viiendiku oma võitudest Maksu- ja Tolliametile kinkima vaid saad viimse sendini võidusummasid ise nautida.

Lihtsaim viis õige koha leidmiseks on veidi tausta uurida ja muidugi kasiinode arvustusi lugeda – internetist leiad kiirelt ja lihtsalt hea ülevaate erinevatest kasiinodest, nende pakutavatest võimalustest ja muidugi ka seal eksisteerivatest erinevatest tervitus boonustest ja muudest preemiatest.

Parimad kasiinod videopokkerit mängimiseks Eestis 

Siiski on Eestis mõningad online kasiinod kes on oma videopokkeri võimaluste seast veidi tuntum ja parema haardega kui teised. Põhiliselt on Eestis sel alal neli suurimat tegijat, kellest siinkohal ka pisikese ülevaate teeme, et millega täpsemalt tegu on:

OlyBet
OlyBet arvustus
Saadaolevad mängud: 1000+
Min. sissemakse: 2€
Saadaolevad mängud: 1000+
Min. sissemakse: 2€
Tervitusboonus
1100€ kasiinoboonus

Olybet on kõigile tuntud online kasiino mis kandis eelnevalt nime Olympic-Online. See kasiino asutati 2010. aasta alguses kui Olympic Casino veebiversiooni. Viimane ise on turul olnud juba aastast 1993 ning just seetõttu peetakse teda ka üheks kasiino maailma tee rajajaks Eestis – neil on lihtsalt kaugelt kõige pikem ajalugu meie riigis. Kuna aastate jooksul on kasiino maailma ilmunud palju uusi konkurente, siis on ka Olybet eelkõige huvitatud sellest, et hoida selles valdkonnas siiski esikohta ning seda ka videopokkeri osas.

Optibet
Optibet arvustus
Saadaolevad mängud: 1200+
Min. sissemakse: 5€
Saadaolevad mängud: 1200+
Min. sissemakse: 5€
Tervitusboonus
1000€ kasiinoboonus

Optibet on samuti väga tuntud online kasiino, kus saavad suures pildis kokku sport ja traditsiooniline kasiino. See tähendab mängija jaoks seda, et saad teha jooksvaid panuseid ja jälgida oma lemmikuid spordialasid ning samal ajal ka mängida erinevaid kasiino mängusid – näiteks video pokkerit. Lisaks väga kirevale spordialade valikule särab Optibet ka oma laia mängude valiku osas ning on üldse üks mitmekesisemaid ja parimaid kasiinosid Eestis. Nende võimalikust valikust leiad nii video pokkeri, slotid, jackpotikad, live kasiino, pokkeriturniirid ja kõike muud mida tahta oskad.

Betsafe
Betsafe arvustus
Saadaolevad mängud: 1200+
Min. sissemakse: 0.1€
Saadaolevad mängud: 1200+
Min. sissemakse: 0.1€
Tervitusboonus
1000€ kasiinoboonus + 100 spinni

Betsafe on online kasiino kus on kaugelt kõige suurem ja laiem valik haaravaid, veebipõhiseid mänge Eestis ja mängimisega alustamine on seal ülilihtne. Just seal asub ka Baltimaades suurim pokkerituba, sest Betsafe on osa Microgamingu laiast pokkeri võrgustikust. See tähendab muidugi ka, et video pokkeri mängude valik on seal hea ja mitmekesine. Kui oled esimest korda Betsafe kasiinosse mängima asumas siis kindlasti tasub üle vaadata ka nende poolt pakutavad tervitusboonused, mis on reeglina väga head.

Tervitusboonus
10€ kasiinoboonus + 25 spinni

Just pokkeri sõpradele pakub Paf väga suurt valikut erinevaid võimalusi, sealhulgas võimalust osaleda erinevates mängudes kus on võimalus võita pileteid päris suurele Paf Live pokkeriturniiridele, mis toimuvad regulaarselt Tallinnas Hilton Park hotellis asuvas Olympic Park Casinos või siis võita pileteid lihtsalt Eesti online pokkeri meistrivõistlustele. See näitab juba selgelt nende suurt kirge pokkeri osas ning sama kohtlemise osaks saab ka sealne video pokkeri maastik.

Videopokkeri eelised tavalise pokkeri ees 

Kui oled alati unistanud edukalt pokkeri mängimisest kuid see mäng on oma keerukuses tekitanud pisut ärevust, kuna pokker näib tõesti esmapilgul väga keeruline, siis video pokker on hea alternatiiv millest alustada. Lisaks muidugi ka mugavusele mängida kodus või tööl või kus iganes sul parasjagu mugav on. 

Mõnele mängijale sobib just veebis video pokkeri mängimine palju paremini kui päris kasiinos reaalse laua taga istumine ja mängimine. Online mängud pakuvad kõvasti rohkem privaatsust ja anonüümsust ning tavaliselt võidab seal see mängija kellel on reaalselt paremad mängimise oskused mitte oskused vastaseid hästi mõjutada ja nendega manipuleerida mis on klassikalistes kasiinodes vägagi tavapärane nähtus. Samuti on just video kasiinodes palju laudu millel on võimalik mängida ka ülimalt väikeste panustega. Seda päris kasiinod aga mingil juhul ei aktsepteeriks. Paljudes online kasiinodes on ka päris tasuta testimiseks mõeldud video pokkeri variandid kus ei pea oma päris raha peale mängima.

Muidugi on video pokkeril veel palju pisikesi eeliseid tavapärase pokkeri ees ning siin on veel mõned olulised eelised, mistõttu video pokker ületab vabalt igal juhul tavapärased pokkerid:

  • Spetsiaalset tarkvara pole vaja

Online ja live- pokkeri mängud on üsna mahukad ja tehnilised ning enamasti tuleb selle pokkeri mängimiseks laadida alla terve suur pokkerituba. Video pokker on aga loomult nii lihtne, et seda saab mängida kasvõi telefoni kaudu ning selle mängu nautimiseks pole sul vaja mitte mingisugust erilist tarkvara ega programmi.

  • Pole vaja teiste vastu mängida (konkurents puudub)

Tavapärases pokkeris on alati mängus ka teised mängijad, kelle ainus eesmärk on võita ning tihtipeale üritavad nad teisi mängijaid selleks kaotama manipuleerida näiteks bluffides. Video pokkeris mängid sa aga alati arvuti vastu, seega ei pea sa muretsema selle üle, milline on sinu enda bluffimise oskus ega ka sellepärast, et teised mängijad võivad sind üle kavaldada.

  • See on lihtne ja kiire

Klassikaline pokker võib olla üsna aeglane ja veniv mäng, eriti kui sinu lauakaaslased on aeglasema mõtlemisega, otsustusvõimetud või lihtsalt aeglased, seega kui soovid teha ühe kiire pokkeri mängu on just üks kiide video pokker see, mis sulle ideaalselt sobib.

  • Saate oma võiduvõimalusi veidi kallutada

Kuigi tegemist on nö automaatmänguga, ehk mängus olete vaid sina ja arvuti siis erinevalt tavalistest mänguautomaatidest on video pokkeris ikka reaalselt võimalik kasutada oma teadmiseid selleks, et mängu veidi enda kasuks keerata ja rohkem võita!

Kuidas Video pokkerit mängida?

Video pokkeri mängimine on reeglite osas suhteliselt täpselt sama, nagu ka tavalisel pokkeril, lihtsalt selle vahega, et mängimise tehniline pool sarnaneb mänguautomaadis mängimisele. Siiski anname siinkohal mõningad näpunäited, kuidas video pokkerit paremini mängida.

Mängi video pokkerit alati pigem online kasiinos, mitte päris kasiinos kohapeal, seda sel põhjusel, et online kasiinos mängimisel on reeglina madalamad minimaalsed panused ehk saad eriti algajana nö pehmemalt alustama ja ei pea kohe suurte summadega riskima. Lisaks on internetis mängides just video pokkeri mängude RTP reeglina kõrgem, mis mängib ainult sinu kasuks. Vali alati kõrge RTP-ga videopokkeri mängud. Video pokker on üldiselt niigi väga madala maja eelisega mäng mis teeb sellest mängija jaoks üsna turvalise ja kasumliku mängu. 

Võta alati vastu kõik video pokkeri mängimiseks pakutavad kasiino boonused – see annab sulle tasuta lisaraha mängimiseks ja võitmiseks. Erinevad kasiinod korraldavad tihtipeale kampaaniaid kus saad kas tervitusboonuse või sissemakse tegemisel teatud summa boonusena lisaks. Selliseid võimalusi ei tohiks kasutamata jätta.

Aega vaja: 3 minutes.

Siiski ei ole ka videopokkeri strateegiad kõik samad ja alati kindla peale minek, vaid nagu hasartmängude puhul ikka oleneb see palju ka õnnest. See, milline on just sinule parim viis video pokkerit sisuliselt mängida tuleb sul katsetades selgeks teha kuid alustame ikka põhitõdedest, ehk kuidas tehniliselt ja täpselt üks video pokkeri mängimine välja näeb:

  1. Määrake oma mündi suurus:

    Nagu ikka alustame sellest, kui palju oled sa nõus panustama ja mis summas oled nõus kaotusega riskima? Vastavalt sellele pane paika oma mündi suurus.

  2. Tehke oma panus:

    Aseta oma panused vastavalt sellele, kuidas tunned, et õnn täna sinu õuel on – hoidu aga alati uisapäisa panustamisest ja kindlasti vaata enne oma finantsid üle ja ole veendunud milliste summadega saad riskida ja mille kaotust saad lubada. Ka video pokkeris ei tasu panustamisega üleliia hoogu minna.

  3. Vajuta “Diil”:

    Ja oledki valmis! Vajuta nüüd ’’Diil’’ ja oota millised kaardid fortuuna sulle kätte jagab. Videopokkeri arvutisüsteem annab sulle viis kaarti.

  4. Hoia ja vaheta:

    Need viis kaarti mis sa said – vaata need üle, vaata millised väljavaated sul nendega on ja kui soovid mingeid kaarte välja vahetada siis tee seda. Milles end aga kindlalt tunned, seda hoia kümne küünega.

  5. Vajutage uuesti “Deal”:

    Ja oledki lõpp joonel – vajuta nüüd ’’Diil’’ ja loodame parimat – ehk tuleb just täna just siit täpselt õigel ajal suuremat sorti võit!

  6. Kontrollige võitu:

    Kontrolli saadud tulemus üle ja vaata kas ja kui palju sa võitsid. Kui läks õnneks on super, kui aga sulle vaatab vastu kaotus siis enne emotsioonide najal uuesti mängimist vaata korraks igaks juhuks üle, kas see sobib sinu finantsplaanidega.

reeglid

Asjad, mida videopokkeri puhul meeles pidada 

Video pokkeri puhul on mõned eripärad mida tasub silmas pidada – näiteks on suurim erinevus tavalise pokkeri ja live pokkeriga see, et mängude juurde kuuluvad ka väljamaksete tabelid, mille põhjal saad planeerida ja arvestada millised on sinu võiduvõimalused ning millele ja kui palju tasub panustada.

Milline on aga video pokkeris see kõige parem strateegia üldse? Kõige paremat strateegiat üldiselt kahjuks ei ole ja kindlam variant on see, et vaata lihtsalt iga konkreetse mängu väljamaksete tabel üle enne mängima asumist ja jäta alles just vastava tabeli põhjal kõrgema potentsiaaliga kaardid.

Väljamaksed 

Paljudes video pokkeri automaatides on mängudes väljamaksed kõrgemad, kui sa ei mängi vaid ühe mündiga, vaid korraga lausa viie mündiga – seda strateegiat saab igal juhul kasutada ka kõige madalamate panuste limiitidega mängides. See pole küll nö päris strateegia kuid siiski tasub meeles pidada, et mitmete video pokkeri automaatide puhul tõstab see keskmist tagasimakse protsenti isegi kuni 1% võrra. Igal juhul on video pokkeris kõige tähtsam asi just väljamaksete tabel.

Käsi:1 münt:2 münti:3 münti:4 münti:5 münti:
Kuninglik mastirida2505007501,0004,000
Täis rida50100150200250
Nelik255075100125
Täis maja918273645
Mastirida612182430
Rida48121620
Kolmik3691215
Kaks paari246810
Kõrge kaart12345

Koefitsiendid 

Koefitsiendid on lihtsustatult öeldes sinu võimalused, ehk kui suur tõenäosus on mängus just see kombinatsioon kätte saada ja sellega ka võita. See aitab sul samuti planeerida video pokkeri mängu tulemusi ja muidugi vastavalt sellele ka panuseid.

Käsi:Koefitsiendi suurus:
Kuninglik mastirida1:649,740
Täis rida1:72,192
Nelik1:4,165
Täis maja1:693
Mastirida1:508
Rida1:254
Kolmik1:48
Kaks paari1:20
Kõrge kaart1:8

Kõige populaarsemad videopokkeri mängud 

Nagu igas mängus on ka video pokkeris omad nii öelda kõvemad tegijad mängude maastikul, mida mängijad pigem mängida eelistavad ja mis on aastatega populaarsust kogunud. Teeme siinkohal pisikese ülevaate mõnest populaarsemast valikust:

jacks or better logo

Jacks or Better 

See konkreetne video pokkeri mäng on olemas peaaegu igal pool, kus videopokkeri mängimise võimalust üldse pakutakse. Väljamaksed saavad selle mängu variatsiooni puhul alguse just soldatite ehk Jack’ide paarist.

deuces wild logo

Deuces Wild 

Selle mängu versiooni puhul on aga kaartidest hoopis kahed need tugeva käe loojad ehk kui sulle satub kätte kaart numbriga kaks, asendab see igal juhul teisi kaarte.

tens or better logo

Tens or better 

See variant on põhimõtteliselt esimese variandi teistlaadi variatsioon, kuid nagu nimest järeldada võib siis saavad siinjuhul väljamaksed alguse hoopis siis, kui saad kätte paari kümneid.

double bonus poker logo

Double Bonus Poker 

Ka see mängu variant on esimese ehk soldatite paari teistlaadi variatsioon, kuid selle võimaluse puhul makstakse kõrgem summa välja siis, kui saad kokku lausa kõik neli ässa.

joker wild logo

Joker Wild 

Jokker pole just kõige levinum kaart enamikus kaardimängudes, kuid siin kohal on just jokkeril väga suur roll: see toimib antud mängu variandis „wild“ kaardina ning just jokkeriga käsi on koheselt nö tugev käsi ja jokker asendab siinjuhul mõne teise kaardi.